Watercursus Dominicaanse Republiek enorm gewaardeerd
11 jun 2016 12:21 uurAfgelopen maand zijn Sander Buisman, oud docent Scheikunde en Anna Casadella, pas gepromoveerd bij Wetsus, op reis geweest naar de DR om ter plaatse op het platteland een aantal dorpsleiders te scholen op het gebied van water, hygiene en onderhoud van waterdistributiesystemen.
Ongeveer 45 lokale dorpsleiders van het platteland, geselecteerd i.s.m. Stichting Mano Mano te Bolsward en Youth Development Foundation uit Spijk (ZH), zijn getraind door onze beide vrijwilligers. De gift van Waterlink2015 én DMT Joure maakte dit allemaal mogelijk. Het vervolg komt komend najaar met een tweede training. Onderwijs, bewustwording en capacity bilding is het issue!
Het plan is geboren na een lanhe tijd van voorbereiding. In eerste instantie werd een Dominicaan op de school in Haiti getraind in het gebruik van meetapparatuur en al snel ontstond behoefte aan verspreiding van de kennis onder meerdere leiders van dorpjes op de DR.
Stichting Mano a Mano en Youth Development Foundation zijn al jarenlang actief met allerlei hulp projecten op de DR en waren degene die de cursisten hebben geselecteerd.
Sander Buisman is in Februarie afgelopen jaar heen geweest om de inhoud van de cursus definitief te maken en afgelopen maand Mei is de cursus in twee delen uitgevoerd.